گوشت اصفهان رودخانه آتش نشانی آتش نشانی

گوشت: اصفهان رودخانه آتش نشانی آتش نشانی زاینده رود اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار بین الملل آشنایی با زنی مرموز که بر سیاستگذاری خارجی ترامپ تاثیر می گذارد / نیویورک تایمز

روزنامه امریکایی «نیویورک تایمز» در گزارشی به نقش مهم نیکی هیلی نماینده امریکا در شرکت ملل متحد در تصمیم گیری های مرتبط با سیاست خارجی دولت ترامپ اشاره کرده است

آشنایی با زنی مرموز که بر سیاستگذاری خارجی ترامپ تاثیر می گذارد / نیویورک تایمز

نیویورک تایمز: آشنایی با زنی مرموز که بر سیاستگذاری خارجی ترامپ تاثیر می گذارد

عبارات مهم : ایران

روزنامه امریکایی «نیویورک تایمز» در گزارشی به نقش مهم نیکی هیلی نماینده امریکا در شرکت ملل متحد در تصمیم گیری های مرتبط با سیاست خارجی دولت ترامپ اشاره کرده است.

این روزنامه می نویسد:«در یکی از روزهای جمعه ماه آگوست رییس جمهوری امریکا در بیانیه ای تلویزیونی گفت که دولت او نمی تواند گزینه نظامی را جهت پاسخ به بجران ونزوئلا کنار بگذارد.

آشنایی با زنی مرموز که بر سیاستگذاری خارجی ترامپ تاثیر می گذارد / نیویورک تایمز

به گزارش آفتاب نیوز، نگاهی به صورت زنی ایستاده در کنار او بیندازید: نیکی هیلی سفیر امریکا در شرکت ملل متحد. به دستان و نگاهش در کنار ترامپ نگاه کنید. در توئیتر بازدیدکنندگان تصویر العمل هایی مختلفی داشتند: صورت نیکی هیلی را ببینید، اکنون همه ما نیکی هیلی هستیم، هیلی کارش را خوب انجام می دهد. واقعیت آن است که هیلی نماینده ترامپ در برابر دنیا و در اموربین المللی هست. او هم چنین نشان داده که سیاستمداری جاه طلب هست. او سریعا می تواند نظرات خود را در مورد پرسشها مهمی چون کشور عزیزمان ایران و کره شمالی بیان کرده و در دستور کار قرار دهد. او خود را کسی می داند که می تواند راجع به تمام پرسشها از تحریم روسیه تا اسکان دوباره پناهجویان ترامپ را تحت تاثیر قرار دهد. هیلی اخیرا گفت که ترامپ کاملا بر روی شرکت ملل متحد تاثیرگذار خواهد بود و انچه او در رویکردش نسبت به دنیا خواهد داشت هنوز ناشناخته است».

روزنامه نیویورک تایمز اشاره می کند که نیکی هیلی باعث زیاد کردن اعتبار ترامپ در شرکت ملل شده است هست. این روزنامه می نویسد:«هیلی ۴۴ ساله خود هندی تبار هست. او ستاره جمهوریخواهان است ضد اتحادیه ها و ضد سقط جنین است و فرماندار کارولینای جنوبی بوده است و مشهور به صدور فرمان پایین اوردن پرچم کنفدراسیون از مجلس نمایندگان بوده است پرچمی که نماد دوران برده داری در امریکاست.

روزنامه امریکایی «نیویورک تایمز» در گزارشی به نقش مهم نیکی هیلی نماینده امریکا در شرکت ملل متحد در تصمیم گیری های مرتبط با سیاست خارجی دولت ترامپ اشاره کرده است

فرانسوا دلاتر نماینده فرانسه در شرکت ملل «غرور سیاسی قوی» را به عنوان صفت مشخصه هیلی معرفی می کند. او می گوید که هیلی با مهارت یک نهار رسمی کاخ سفید با حضور ۱۴ دیپلمات شورای امنیت به همراه همسران ارزش را در ماه اوریل سازماندهی کرد. او هم چنین می گوید باید اعتبار زیادی جهت هیلی قائل شد آیا که با استفاده از ارتباطات سیاسی خود در مجلس نمایندگان موجب شد تا پینشهاد ترامپ جهت کم کردن بودجه به میل خود امریکا جهت کمک به شرکت ملل متحد از دستور کار خارج شود. او مهارت خاصی در کنار هم قرار دادن دنیا های متفاوت دارد و این نیازمند غریزه و مهارت های سیاسی کاملا استثنایی است».

نیویورک تایمز می نویسد در پشت صحنه هیلی در عقب راندن ملی گرایان در اردوگاه ترامپ نقش داشته هست. او از تصمیم ترامپ جهت کنار گذاشتن معاهده اقلیمی ستایش به عمل آورده ولی گفته که واقعیت تغییرات اقلیمی را درک می کند.

نیویورک تایمز در ادامه می نویسد:«او در زمینه اسرائیل و کشور عزیزمان ایران هماهنگ با خط مهم حزب جمهوریخواه است و نخستین مقامی در دولت ترامپ بوده که راجع به این بااهمیت ترین پرسشها سیاست خارجی اظهار نظر کرده هست. راجع به تحریم کره شمالی او مشوق مهم بود در مورد کشور عزیزمان ایران نیز او در صحبت در موسسه امریکن اینترپرایز اندیشکده ای نزدیک به محافظه کاران گفت در صورتی که ترامپ تایید نکند که کشور عزیزمان ایران طبق برجام عمل کرده از دید او رییس جمهوری امریکا حق داشته هست. بزرگترین موفقیت او از دید دیپلمات ها تعامل اش با شرکت ملل متحد و بدنه آن بوده هست.

آشنایی با زنی مرموز که بر سیاستگذاری خارجی ترامپ تاثیر می گذارد / نیویورک تایمز

واژه های کلیدی: ایران | خارجی | امریکا | نیویورک | روزنامه | نیویورک | امریکایی | دولت ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs