گوشت اصفهان رودخانه آتش نشانی آتش نشانی

گوشت: اصفهان رودخانه آتش نشانی آتش نشانی زاینده رود اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی کلید حل مسایل کشور عزیزمان ایران و آمریکا در دست آمریکاست / حسن روحانی در گفت‌وگو با سی.ان.ان

حسن روحانی گفت: حل مسایل سیاسی کشور عزیزمان ایران و آمریکا مسایل بسیار پیچیده و بغرنجی است و ما فکر می‌کنیم که کلید آن در دست آمریکاست و آنها می‌توانند و قادر ه

کلید حل مسایل کشور عزیزمان ایران و آمریکا در دست آمریکاست / حسن روحانی در گفت‌وگو با سی.ان.ان

حسن روحانی در گفت وگو با سی.ان.ان: کلید حل مسایل کشور عزیزمان ایران و آمریکا در دست آمریکاست

عبارات مهم : ايران

حسن روحانی گفت: حل مسایل سیاسی کشور عزیزمان ایران و آمریکا مسایل بسیار پیچیده و بغرنجی است و ما فکر می کنیم که کلید آن در دست آمریکاست و آنها می توانند و قادر هستند این گره را باز کنند و قدم های عملی مثبتی باید بردارند.

به گزارش خبرآنلاین، حسن روحانی 14 سال پیش در چنین روزی در گفت وگو با سی.ان.ان درخصوص امدادهای ایالات متحده به زلزله زدگان بم گفت: طبيعي است وقتي اتفاق يي براي ملتي پيش مي آيد ساير ملل اظهار همبستگي مي كنند. توقعي هم غير از اين نيست در مورد ما هم همه كشورها اظهار همبستگي كردند، شما مي بينيد در كنار بيمارستان صحرايي كوچكي كه آمريكايي اينجا دارند، اوكراين يك بيمارستان خيلي بزرگ و عظيم بنا كرده و يك بيمارستان هم به وسیله صليب سرخ در حال بناست.

کلید حل مسایل کشور عزیزمان ایران و آمریکا در دست آمریکاست / حسن روحانی در گفت‌وگو با سی.ان.ان

حسن روحاني، که در آن وقت دبير شوراي عالي امنيت ملي را برعهده داشت و تنها 10 روز از اتفاق زلزله ویرانگر بم می گذشت، در گفت وگو با سي.ان.ان با بيان اين مطلب درخصوص حضور نيروهاي امدادي آمريكا در ايران، گفت: خود آمريكايي ها اعلام كردند كه حركت آنها سياسي نيست و بشردوستانه هست، طبيعي است وقتي 11 سپتامبر براي آمريكا پيش آمد همه مسوولان عالي رتبه و مردم ايران ابراز همدردي كردند.

وي ادامه داد: ما از همه مردم دنیا و دولت هايي كه با ما ابراز همدردي كردند تشكر مي كنيم و اصولا اين همدردي ها، همنوايي ها و همبستگي ها مي تواند زيبايي ها را در تاريخ روابط ملت ها بيافريند، ولی در عين حل مسايل سياسي ايران و آمريكا مسايل بسيار پيچيده و بغرنجي است و ما فكر مي كنيم كه كليد آن در دست آمريكاست و آنها مي توانند و قادر هستند اين گره را باز كنند و كه قدم هاي عملي مثبتي بايد بردارند.

حسن روحانی گفت: حل مسایل سیاسی کشور عزیزمان ایران و آمریکا مسایل بسیار پیچیده و بغرنجی است و ما فکر می‌کنیم که کلید آن در دست آمریکاست و آنها می‌توانند و قادر ه

روحانی در توضيح بيشتر اقداماتي كه آمريكا مي بايد انجام دهد، گفت: اگر بخواهم مثال بزنم يك مشت تروريست(منافقين) در اختيار آمريكاست در كنار مرز ما و اينها قاتل و آدمكش هستند و آمريكايي ها مي دانند اينها(منافقين) تروريست هستند. يكي از قدم هاي مثبت آمريكا مي تواند اين باشد كه اين تروريست ها را كه اتباع ما هستند، تحويل بدهد. وي در پاسخ به پرسش خبرنگار سي.ان.ان كه گفت شما از طريق هيات پيشنهادي آمريكا مي توانستيد اين عنوان را به اطلاع آمريكا برسانيد، گفت: اين پرسشها از طريق مناسب به اطلاع آنها رسيده هست. برخي از شبكه هاي ماهواره اي نيز با مخابره خبر اين مصاحبه اعلام كردند كه دبير شوراي عالي امنيت ملي ايران لغو تمامي تحريم هاي آمريكا عليه ايران را خواستار شد.

حسن روحاني راجع به لغو 90 روزه تحريم هاي مالي ايران اظهار داشت: اگر تحريم هاي آمريكا عليه ايران لغو شود، اين عنوان از ديد ما يك قدم مثبت تلقي خواهد شد.

واژه های کلیدی: ايران | حسن روحانی | بيمارستان | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs