گوشت اصفهان رودخانه آتش نشانی آتش نشانی

گوشت: اصفهان رودخانه آتش نشانی آتش نشانی زاینده رود اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ساخت سریال ۲۰۰ قسمتی تکذیب شد

محمدرضا شفیعی، تهیه‌کننده تلویزیون در خصوص روند تولید دو سریال «عقیق» و «نوار زرد» توضیح داد.

ساخت سریال ۲۰۰ قسمتی تکذیب شد

ساخت سریال ۲۰۰ قسمتی تکذیب شد

عبارات مهم : اخبار

محمدرضا شفیعی، تهیه کننده تلویزیون در خصوص روند تولید دو سریال «عقیق» و «نوار زرد» توضیح داد.

به گزارش گروه تحریریه سایت، محمدرضا شفیعی، یکی از تهیه کنندگان تلویزیون است که این روزها سریال «عقیق» و «نوار زرد» را روی آنتن تلویزیون دارد. او راجع به پروژه های جدیدش در تلویزیون توضیحاتی داده و همچنین ساخت یک سریال 200 قسمتی را تکذیب کرده است.

ساخت سریال ۲۰۰ قسمتی تکذیب شد

روند تولید«عقیق» و «نوارزرد» چگونه بوده است؟

سابقه طرح ایده «عقیق» به هفت سال قبل بازمی گردد. دوبار تاکنون خیز تولید این سریال برداشته شده است که هربار به علتی نشده بود. سریال «نوار زرد» حدود یک سال ونیم در پروسه تحقیق باقی ماند. تیمی چند نفره یک سال ونیم پرونده های آگاهی را بررسی کردند که ببینند آیا ساخت این مجموعه شدنی است یا خیر. ولی این پرسشها جهت بعضی مهم نیست و صرفا زمانی که بازیگران به پروژه اضافه می شوند و قضیه کمی ژورنالیستی می شود را می بینند. هنگامی که اخبار و تصویر های این پروژه ها به طور همزمان منتشر می شوند دوستان فکر می کنند تولید این ها همزمان بوده است.

آیا خبر تولید سریال 200قسمتی درست است؟

محمدرضا شفیعی، تهیه‌کننده تلویزیون در خصوص روند تولید دو سریال «عقیق» و «نوار زرد» توضیح داد.

اخیرا سایتی خبری انتشار داده است مبنی بر تولید سریالی 200 قسمتی به وسیله محمدرضا شفیعی؛ درصورتی که این تنها تخیل آن فرد هست. بله ممکن است من که سریال های 60 و 110قسمتی ساخته ام به تولید مجموعه ای 200 قسمتی هم فکر کنم ولی این فقط یک ایده هست. داشتن یک ایده که به معنای ساخت یک سریال نیست. نوشتن، تصویب و تولید یک سریال پروسه ای طولانی مدت هست. نهایتا تصویربرداری دو پروژه ممکن است همزمان شود ولی هیچ وقت زیاد از این نمی شود. ممکن است یک نویسنده شش ایده داشته باشد ولی این به معنای نوشتن همه آن ها نیست؛ صرفا ممکن است یک یا دو مورد آن ها به آخر برسد. البته دوستانی که این پرسشها را مطرح می کنند، شیوه را به خوبی می دانند ولی این اخبار زیاد شبیه شیطنت رسانه ای است.

«سر دلبران» چطور شکل گرفت؟

«سردلبران» هم که هم چنان مشغولیم، پروسه تصویربرداری آن در حال اتمام هست. این سریال فقط یک ایده بود که بیاییم راجع به مسجد یک سریال تولید کنیم. مسجد یک پایگاه مهم اسلامی است که در سال های اخیر از رونق اجتماعی و سیاسی آن کاسته شده است هست. همین ایده یک خطی تبدیل به داستان این سریال شد. همکاران شرکت اوج هم طرفدار کار و ایده خوب هستند.

آیا «کیمیا» موفق بود؟

ساخت سریال ۲۰۰ قسمتی تکذیب شد

بسیار سریال موفقی بود. بعضا مقایسه های مع الفارق هست. به عنوان نمونه «کیمیا» با یک پروژه الف خاص مقایسه می شود درصورتی که ربطی به هم ندارند. «کیمیا» حدود پنج هزار دقیقه است که در 24 ماه و با بودجه ای اندک ساخته شده است هست. این ها مسائلی مهم هستند. من از کیفیت «کیمیا» کاملا دفاع می کنم ولی به هرحال قابل مقایسه با یک سریال الف خاص که چندین سال جهت آن وقت گذاشته شده، نیست. سریال «کیمیا» به لحاظ هزینه و تاثیرگذاری اش واقعا سریال بی نظیری هست. در زمانی که سریال های سیما کم بیننده بودند ناگهان این مجموعه بالای 70درصد مخاطب پیدا می کند. آن هم داستانی که عشقی و کافی شاپی نیست؛ یک قصه انقلابی، جنگی و غنی را دنبال می کند.

محمدرضا شفیعی، تهیه‌کننده تلویزیون در خصوص روند تولید دو سریال «عقیق» و «نوار زرد» توضیح داد.

واژه های کلیدی: اخبار | سریال | پروژه | سریالی | مقایسه | تلویزیون | محمدرضا شفیعی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs